Terapie alternatywnego leczenia

 

   Jeszcze do niedawna większość lekarzy odrzucała metody alternatywne w leczeniu swoich pacjentów jako mające niewielką wartość lub nieposiadające zgoła żadnego znaczenia w leczeniu.

   Jednak to podejście gwałtownie się zmieniło w ostatnich latach. Terapie alternatywne często określa się dziś mianem medycyny uzupełniającej, a w kontekście połączenia z leczeniem konwencjonalnym mówi się o leczeniu medycyną naturalną lub zintegrowaną. Do dziedzin tych metod zwanych także medycyną niekonwencjonalną zalicza się przede wszystkim:

   - Zdrową żywność oraz leczenie dietą.

   - Terapie manualne.

   - Leczenie schorzeń - rehabilitacja.

   - Ziołolecznictwo.

   - Aromaterapia.

   - Homeopatia.

   - Muzykoterapia.

   - Leczniczy dotyk - masaże, akupunktura, akupresura.

   - Ćwiczenia fizyczne i oddechowe w tym joga oraz inne formy terapii ruchowej.

 

   W ostatnich latach coraz częściej zaczynamy zdawać sobie sprawę, że w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, olbrzymią rolę odgrywa styl życia. Obecnie coraz większy nacisk kładziemy na racjonalne odżywianie, regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych, kontrolę masy ciała oraz pozbywanie się nałogów, takich jak palenie papierosów, czy nadużywanie różnych używek. 

   Rozsądny człowiek, mając na uwadze swoje zdrowie, zawsze orientuje się, w jakiej jest kondycji.        Czy mu coś dolega, a jeśli tak, to czy sam jest w stanie sobie pomóc. Jeśli popadnie w chorobę, decyzja, kiedy należy zgłosić się do lekarza, a kiedy można wybrać inny sposób leczenia, nie powinna być dla niego problemem.

   Zazwyczaj korzystanie z medycyny naturalnej wiąże się z odczuwaniem i rozpoznawaniem dolegliwości dużo wcześniej niż w medycynie konwencjonalnej, co jest wielkim plusem metod alternatywnego leczenia.

   W leczeniu opartym o wiedzę medyczną, gdzie chory swoje dolegliwości stara się opisać lekarzowi          i często w zamian nie dostaje konkretnej odpowiedzi, ani właściwej pomocy, natomiast najczęściej  otrzymuje receptę na silny antybiotyk na wszelkie choroby, proces właściwego leczenia może rozpocząć się o wiele później, pomijając sprawę skutków ubocznych, występujących podczas przyjmowania takiego uniwersalnego leku. 

   Gdy decydujemy się na leczenie metodami alternatywnymi, które są dla nas czymś nowym, obowiązkowo leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem doświadczonego lekarza, posiadającego wymagane uprawnienia lekarza medycyny naturalnej, pełną wiedzę w tej dziedzinie i praktykę.

   Z czasem (bo przecież choroby nękają nas przez całe życie) sami staniemy się własnym lekarzem        od swoich boleści. Zanim jednak podejmiemy leczenie na własną rękę, musimy zdawać sobie sprawę, czy posiadamy dostateczną wiedzę na temat anatomii, energetyki własnego ciała, bioenergoterapii,      czy też, jak przebiegają meridiany w naszym ciele. 

   By próbować się leczyć samemu, trzeba po prostu mieć pojęcie jak to robić.

   Przeciwnicy niekonwencjonalnych kuracji twierdzą, że wyzdrowienia czy też polepszenie stanu zdrowia u chorych stosujących metody alternatywnego leczenia, to efekt placebo i na pewno mają sporo racji, z drugiej strony muszą przyznać, że takie leczenie nie wyrządza szkody organizmowi, a wpływa zarówno na leczenie ciała, jak i duszy. Oddziałuje na umysł przez autosugestię, poprawiając samopoczucie chorego oraz daje mu siłę i wiarę na pokonanie choroby.

 

   O niektórych terapiach alternatywnych można przeczytać na stronach mojego blogu medycznego.

 

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog medyczny

 

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113