Wróć do > NAUKA JAZDY<

BLOG MOTORYZACYJNY

 

   Skręcanie w prawo na skrzyżowaniu, jest też manewrem i choć wydaje się łatwiejsze niż zakręt w lewo, powinniśmy uczyć się go starannie, najlepiej etapami, pamiętając o tym, że statystycznie więcej wypadków - szczególnie potrąceń pieszych i rowerzystów, powodują kierowcy, skręcając w prawo niż w lewo.
   Etap I. Zajęcie pasa ruchu do wykonania skrętu w prawo.
   W prawo wolno skręcić tylko z pasa przy krawężniku. A więc w pierwszym etapie zajmujemy ten pas z włączonym prawym kierunkowskazem, niejednokrotnie rozważając i decydując czy wyprzedzać jeszcze przed skrzyżowaniem różne ruchome przeszkody jak np. rowerzystów, którzy też podążają prawym pasem. (jeśli ich nie wyprzedzamy, to wcześniej zwalniamy, hamując, redukujemy na bieg II        i zbliżamy się do skrzyżowania jadąc za nimi)
   Etap II. Wyhamowanie prędkości i redukcja biegu.
   Jeśli przed skrzyżowaniem jechaliśmy na  wyższym biegu, to musimy, dojeżdżając do przejścia dla pieszych wyhamować i zredukować na bieg II.
   Etap III. Wykonanie skrętu w prawo.
   Wykonanie skrętu powinniśmy podzielić na dwie części: wejście w zakręt               i wyjście z zakrętu. Wejście to zwolnienie i rozeznanie sytuacji na skrzyżowaniu,     a wyjściem jest przyspieszenie, jeśli warunki na jezdni na to pozwalają.
   Pamiętajmy, że jadąc przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, zielone światło daje nam pierwszeństwo przejazdu do jazdy na wprost, natomiast gdy skręcamy,    z zasady tracimy to pierwszeństwo, a będą, je mieli piesi na przejściu dla pieszych, rowerzyści lub inni użytkownicy jakiejś dróżki znajdującej się po prawej stronie w obrębie skrzyżowania.
   Etap IV. Przyspieszenie i kontynuowanie jazdy.
   Po minięciu przejścia dla pieszych lub skręceniu w drogę poprzeczną, przyspieszamy, przechodząc na biegi wyższe, żeby nam nikt nie zarzucił mało dynamicznej jazdy.

Skręt w prawo na skrzyżowaniu

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113