Przeziębienie jest najczęstszą chorobą i możemy powiedzieć, że mieliśmy szczęście, jeśli uda nam się przeżyć okres od jesieni do wiosny, nie zarażając się tą chorobą.

   Przeziębienie jest chorobą wirusową, a jego objawy są podobne do chorób poważniejszych, takich jak: grypa, zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc,                       to też, gdy nie jesteśmy pewni, na co jesteśmy chorzy, powinniśmy odwiedzić lekarza.

   Większość przeziębień trwa 7 dni, niezależnie od stosowanego leczenia, a jakiś sposób leczenia należy koniecznie wybrać, aby nie doszło do powikłań, lub powrotu przeziębienia. W leczeniu przeziębienia, leki przepisywane przez lekarza, nie są skuteczniejsze od tych, które można nabyć bez recepty, czy naturalne, stosowane przez nasze babcie.

 

Naturalne kuracje na przeziębienie.

 

   1. Do porcji metki tatarskiej dodaj 2-3 drobno posiekane ząbki czosnku. Wymieszaj     i posmaruj tym kanapki z masłem. Zjedz na kolację, popijając herbatą ziołową            np. z jeżówki. (Dlaczego metka tatarska? - dlatego, bo nie ma lepszego produktu,            z którym łatwiej można zjeść surowy czosnek).

   Rano, na śniadanie, przygotuj kanapki z twarogiem i gorące mleko z miodem. Choć tak przygotowane mleko zneutralizuje częściowo “zapach’ czosnku w Twoim oddechu, to i tak radzę w tym dniu pozostać w domu.

   Kurację powtórz za 2-3 dni.

 

   2. W garnuszku podgrzej piwo, dodaj jedno żółtko, cukier i dokładnie wszystko wymieszaj. Wypij gorące, na piżamę włóż dodatkowo ciepły, wygodny sweter ułatwiający wypocenie i połóż się do łóżka.

   Rano, jeśli nie wybierasz się do pracy samochodem, do śniadania wypij kieliszek dobrej wódki z dodatkiem świeżo mielonego pieprzu. Ubieraj się ciepło i pij dużo płynów.

 

Na przeczyszczenie nosa od kataru (na noc), jeśli nie masz specjalnych kropli, kupionych w aptece, użyj świeżo mielonego pieprzu lub paprykę ,,chili”,

smarując przed położeniem się do łóżka dziurki nosa.

 

Jeśli przeziębienie nie ustąpi po 7-10 dniach udaj się do lekarza.

 

Z domowych metod leczenia, raczej nie powinni korzystać ludzie starsi (po 60 roku życia), których wrodzona odporność organizmu na różne infekcje wraz z postępującym wiekiem jest coraz słabsza. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów przeziębienia powinni udać się po pomoc do swojego lekarza.

 

*      *      *

 

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog medyczny

Przeziębienie

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113