Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113

Zapraszamy do serwisu

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Nasi narodowi, duchowi przywódcy

   Bardzo trudno skomentować te wydarzenia, które ukazały się w naszej prasie, poparte przytoczonymi zdjęciami. Może za komentarz niech posłużą, słowa Katarzyny II - carycy Rosji, która powiedziała: “Z Polakami nie należy walczyć, tylko dać im wolność. A to wystarczy, aby sami siebie unicestwili”.
   Mamy takich narodowych przywódców, jakich sobie wybraliśmy,         na jakich zasługujemy i prawdę powiedziawszy, takich, jacy sami jesteśmy.
   Patrząc na sprawujących władzę w Europie, a także przywódców państw na świecie, nietrudno zauważyć, potwierdzenie tej reguły, że przywódcy poszczególnych krajów są podobni do swych obywateli.
   Sarkozy, Macron - prezydenci Francji
   Hawel - prezydent Czech
   Putin - prezydent Rosji
   Merkel - kanclerz Niemiec
   Mao - przywódca Chin
   Obama. Trump - prezydenci USA
   Thatcher, Blair - premier Wielkiej Brytanii.

   Można by tak wyliczać i podawać za przykład każdy znany nam kraj.         A więc bracia rodacy, szable w dłoń, w drugą rękę butelkę i huraa!!, dalej   na wrogów i przyjaciół, pod takim przywództwem, jakie sobie wybraliśmy    i na jakie zasługujemy, z ukontentowaniem, uciechą, naiwniactwem oraz mianem największego błazna wśród narodów świata. 

                                                      *      *      *

 

27 maja 2017