17 stycznia 2017

   W artykule autor przedstawia listę najbogatszych, podobno ludzi świata, przytaczając między innymi wyniki międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

   Według raportu tej organizacji, pierwszych osiem osób z tej listy posiada tyle pieniędzy, ile 3,6 mld najbiedniejszych ludzi na świecie, a więc połowa ludzkości. Co ciekawe, jeszcze rok temu, do tego porównania, potrzebne były 62 pierwsze osoby z listy, czyli pełny londyński autobus, a obecnie mogliby, jechać dwoma osobówkami. Pomijając to, że na tej liście nie ma nazwisk: Rothschildów, Morganów i Rockefellerów to i tak wyszczególnieni na pierwszych pozycjach pochodzą z Ameryki (czytaj ze Stanów Zjednoczonych).

   Czytając ten artykuł, przypomniały mi się niektóre filmy z Jamesem Bondem:         Casino Royal, Doktor No i jeszcze jakiś, którego tytułu nie pamiętam, oraz ich fabuły     tak bardzo do siebie podobne.

   W pierwszym z nich główny bohater - przestępca, prowadzący interesy z największymi światowymi terrorystami i mający razem z nimi, wysadzić świat w powietrze, prowadzi zabawną grę z agentami CIA i innymi agentami z Bondem włącznie o jakieś miliardy dolarów. Wszyscy, przez cały czas robiąc ładne miny, starają się wykołować jeden drugiego i ugrać w tej grze jak najwięcej dla siebie. 

   W drugim z filmów jakiś szalony multimiliarder, wywodzący się z Ameryki, za pieniądze, tym razem chińskiej mafii, grozi światu, że go zniszczy, gdy zdoła opanować system przechwytywania atomowych rakiet balistycznych, a różni agenci, używając nienagannych manier i zasad, starają mu się w tym przeszkodzić.

   Trzeci film pamiętam bardzo słabo, ale to było coś takiego, że jakiś bogaty człowiek,     też z Ameryki, chciał opanować światowe media. Pławiąc się w luksusach i korzystając       z uroków cywilizowanego świata, ostrzegał wszystkich agentów CIA i Bonda, że jak się zdenerwuje, to ich pozabija i wysadzi świat w powietrze.

   Chęć rządzenia światem była już znana bajkopisarzom od zarania dziejów, ale my przecież żyjemy w realnym świecie. Kto powstrzyma tych szaleńców od ich chorych urojeń, przynoszących cierpienie, głód i nędzę miliardom ludzi. Bajki, mówiło się, że są mądrością i duszą narodów, wśród których powstawały. W dzisiejszych bajko-filmach też jest sporo rzeczywistości. A ci obecni ich bohaterowie nie chcą być na końcu dobrzy. Nie mają zamiaru stawać się sprawiedliwie panującymi królami, prezydentami, czy szefami rządów, dzieląc się bogactwem z podwładnymi. Dla nich, tak jak dla Al Capone czy innych mafiosów, najważniejsza jest władza absolutna, pozbycie się konkurencji oraz wszelkiej kontroli nad sobą i obyśmy jak najpóźniej doczekali się chwili, kiedy w jednej limuzynie zostanie ich trzech lub dwóch.

 

                                                         *      *      *

Najbogatsi

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113