Niezbędne narzędzia majsterkowicza

 

 

Uniwersalna obrabiarka

do drewna

 

 

 

 

Szlifierka kątowa

 

 

 

 

Wiertarka elektryczna

 

Klejenie drewna i fornirowanie

Renowacja starych, drewnianych mebli

Jak naprawić uszkodzony tynk

   Moje majsterkowanie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze, od kiedy sprawiłem sobie latarkę czołową.

   Taka latarka wyposażona w uniwersalny system mocowania bezpośrednio na głowie lub na dowolnym nakryciu głowy, oświetla bardzo dokładnie miejsce pracy i pozwala pracować obiema rękami w najbardziej niewygodnych zakamarkach naprawianego przedmiotu.

Latarka czołowa

   Przy wbijaniu gwoździ w twarde drewno, ważną rzeczą jest odpowiedni młotek. Obuch młotka nie powinien być wyślizgany i zaokrąglony od wieloletniego użytkowania. Jeśli nasz młotek tak wygląda, musimy go wymienić na nowy z idealnie płaskim, ponacinanym obuchem.

   Z twardego drewna zrobione są np. krzesła i taborety. Jeżeli naprawiamy taki przedmiot, miejsce naprawy musi być solidnie o coś podparte, bo na pewno nie uda nam się wbić gwoździa, trzymając krzesło w rękach.

   Po zrobieniu w odpowiednim miejscu ostrym punktakiem otworu (im głębszy, tym lepszy), wkładamy w otwór gwóźdź (najlepiej gwóźdź do płyt wiórowych) i przytrzymując go szczypcami, uderzamy celnymi, krótkimi ruchami    w jego główkę. Z całej siły można uderzać dopiero pod koniec wbijania.

   Drugą, prostszą metodą jest wywiercenie w łączonych elementach otworu wiertłem niewiele cieńszym od średnicy wbijanego gwoździa na głębokość 2/3 jego długości i wbicie w nim gwoździa.

Jak wbić gwóźdź w twarde drewno

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jeśli nie wiesz jak coś zrobić, zmajstrować lub naprawić we własnym domu, to ta strona jest dla Ciebie.

Znajdziesz tutaj porady zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów majsterkowania.

Gdybyś nie znalazł porady na nurtujący Cię temat, napisz wiadomość, a potrzebne wskazówki wyślę Ci mailem lub w odpowiedzi utworzę tutaj stronę na ten temat.

Kącik majsterkowicza

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113