Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113

Zapraszamy do serwisu

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Kącik majsterkowicza

Jeśli nie wiesz jak coś zrobić, zmajstrować lub naprawić we własnym domu, to ta strona jest dla Ciebie.

Znajdziesz tutaj porady zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów majsterkowania.

Gdybyś nie znalazł porady na nurtujący Cię temat, napisz wiadomość, a potrzebne wskazówki wyślę Ci mailem lub w odpowiedzi utworzę tutaj stronę na ten temat.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jak wbić gwóźdź w twarde drewno

   Przy wbijaniu gwoździ w twarde drewno, ważną rzeczą jest odpowiedni młotek. Obuch młotka nie powinien być wyślizgany i zaokrąglony od wieloletniego użytkowania. Jeśli nasz młotek tak wygląda, musimy go wymienić na nowy z idealnie płaskim, ponacinanym obuchem.

   Z twardego drewna zrobione są np. krzesła i taborety. Jeżeli naprawiamy taki przedmiot, miejsce naprawy musi być solidnie o coś podparte, bo na pewno nie uda nam się wbić gwoździa, trzymając krzesło w rękach.

   Po zrobieniu w odpowiednim miejscu ostrym punktakiem otworu (im głębszy, tym lepszy), wkładamy w otwór gwóźdź (najlepiej gwóźdź do płyt wiórowych) i przytrzymując go szczypcami, uderzamy celnymi, krótkimi ruchami    w jego główkę. Z całej siły można uderzać dopiero pod koniec wbijania.

   Drugą, prostszą metodą jest wywiercenie w łączonych elementach otworu wiertłem niewiele cieńszym od średnicy wbijanego gwoździa na głębokość 2/3 jego długości i wbicie w nim gwoździa.

Latarka czołowa

   Moje majsterkowanie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze, od kiedy sprawiłem sobie latarkę czołową.

   Taka latarka wyposażona w uniwersalny system mocowania bezpośrednio na głowie lub na dowolnym nakryciu głowy, oświetla bardzo dokładnie miejsce pracy i pozwala pracować obiema rękami w najbardziej niewygodnych zakamarkach naprawianego przedmiotu.

Jak naprawić uszkodzony tynk

Renowacja starych, drewnianych mebli

Klejenie drewna i fornirowanie

Niezbędne narzędzia majsterkowicza

 

 

Uniwersalna obrabiarka

do drewna

 

 

 

 

Szlifierka kątowa

 

 

 

 

Wiertarka elektryczna