Może wydać się to śmieszne, ale do zawieszenia obrazu są potrzebne dwie osoby, przynajmniej w początkowym etapie tej czynności. Istotną sprawą jest wybór miejsca na ścianie. Tak więc osoba mniej zaangażowana w całym przedsięwzięciu powinna obraz przytrzymywać przy ścianie, a druga obserwując z pewnej odległości wybrać jego miejsce i zaznaczyć dokładnie gdzie będzie wbity gwóźdź czy wkręcony haczyk.
A więc jest to całkiem poważna sprawa, bo nie byłoby do śmiechu, gdyby okazało się, że haczyk (obraz) trzeba przesunąć, a już całkowitą porażką byłoby, gdyby dziura w ścianie, po niedawno wbitym kołku, znalazła się z boku czy nad obrazem.
Przystępując do właściwych czynności zawieszania naszego obrazu, musimy wziąć pod uwagę ciężar obrazu i z jaką ścianą mamy do czynienia.
Małe obrazki wystarczy powiesić na stalowym gwoździu, większe i cięższe na wkręcanym haczyku. Gdy mamy do czynienia ze ścianą w starym budownictwie prawdopodobnie murowaną na zaprawie wapiennej, spróbujmy najpierw wbić gwoździk szpilkę. Mamy szansę 1 do 5, że trafimy w fugę, jeśli tak się stanie, to ostrożnie szczypcami wykręcamy gwoździk i w jego miejsce wbijamy odpowiedni gwóźdź lub wkręcamy haczyk przy pomocy młotka i szczypiec. Jeśli jednak gwoździk szpilka natrafi na cegłę, wyciągamy go i postępujemy tak samo, jak ze ścianą betonową w bloku mieszkalnym czy ścianą stawianą przy użyciu zaprawy cementowo-wapiennej w nowym budownictwie.
Wiertarką (wiertło około 6 mm.) robimy otwór w ścianie. Głębokość otworu powinna być nieznacznie mniejsza niż długość gwoździa czy haczyka. Uzyskamy to, oklejając taśmą wiertło w odpowiednim miejscu i wiercąc do zaznaczenia. Czyścimy otwór i wbijamy kołek, który kupujemy w sklepie, a prościej będzie na spacerze poszukać gałązki o długości około 30 cm i grubości zbliżonej do wiertła. Dokładną grubość kołeczka wybieramy, przycinając gałązkę w odpowiednim miejscu, a długość powinna być mniejsza około 0,5 cm od wywierconego otworu. Wystarczy teraz w zamocowany w ścianie kołek wbić gwóźdź lub wkręcić haczyk i powiesić obraz.
Potrzebne będą:
Wiertarka, młotek, szczypce
Kołek drewniany, gwoździk szpilka
Gwóźdź około 3-4 cm lub haczyk rozporowy ok. 5 cm
iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.
Zapraszamy do serwisu
Stanisław Magot
98 - 400 Wieruszów
ul. Warszawska 113