Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113

Zapraszamy do serwisu

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Jak zawiesić obraz na ścianie

                   Potrzebne  będą:           

 

            
     Wiertarka, młotek, szczypce
     Kołek drewniany, gwoździk szpilka
     Gwóźdź około 3 cm lub haczyk wkręcany ok. 5 cm

   Może wydać się to śmieszne, ale do zawieszenia obrazu są potrzebne dwie osoby, przynajmniej            w początkowym etapie tej czynności. Istotną sprawą jest wybór miejsca na ścianie. Tak więc osoba mniej zaangażowana w całym przedsięwzięciu powinna obraz przytrzymywać przy ścianie, a druga obserwując z pewnej odległości wybrać jego miejsce i zaznaczyć dokładnie gdzie będzie wbity gwóźdź czy wkręcony haczyk.

   A więc jest to całkiem poważna sprawa, bo nie byłoby do śmiechu, gdyby okazało się, że haczyk (obraz) trzeba przesunąć,  a już całkowitą porażką byłoby, gdyby dziura w ścianie, po niedawno wbitym kołku, znalazła się z boku czy nad obrazem.

   Przystępując do właściwych czynności zawieszania naszego obrazu, musimy wziąć pod uwagę ciężar obrazu i z jaką ścianą mamy do czynienia.

   Małe obrazki wystarczy powiesić na stalowym gwoździu, większe i cięższe na wkręcanym haczyku.  Gdy mamy do czynienia ze ścianą w starym budownictwie prawdopodobnie murowaną na zaprawie wapiennej, spróbujmy najpierw wbić gwoździk szpilkę.  Mamy szansę 1 do 5, że trafimy w fugę,            jeśli tak się stanie, to ostrożnie szczypcami wykręcamy gwoździk i w jego miejsce wbijamy odpowiedni gwóźdź lub wkręcamy haczyk przy pomocy młotka i szczypiec.  Jeśli jednak gwoździk szpilka natrafi na cegłę, wyciągamy go i postępujemy tak samo, jak ze ścianą betonową w bloku mieszkalnym czy ścianą stawianą przy użyciu zaprawy cementowo-wapiennej  w nowym budownictwie.

   Wiertarką (wiertło około 6 mm.) robimy otwór w ścianie. Głębokość otworu powinna być nieznacznie mniejsza niż długość gwoździa czy haczyka. Uzyskamy to, oklejając taśmą wiertło w odpowiednim miejscu i wiercąc do zaznaczenia. Czyścimy otwór i wbijamy kołek, który kupujemy w sklepie, a prościej będzie na spacerze poszukać gałązki o długości około 30 cm i grubości zbliżonej do wiertła. Dokładną grubość kołeczka wybieramy, przycinając gałązkę w odpowiednim miejscu, a długość powinna              być mniejsza około 0,5 cm od wywierconego otworu. Wystarczy teraz w zamocowany w ścianie kołek wbić gwóźdź lub wkręcić haczyk i powiesić obraz.