Groch z kapustą

smaczne i pożywne obiadowe danie dla całej rodziny. Najczęściej przyrządzane wtedy, gdy nie wiemy co zrobić z resztkami kapusty.

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny

 

Groch z kapustą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Składniki:

¾ szklanki grochu

25 dkg kapusty kiszonej

25 dkg kapusty białej

4 większe ziemniaki

cebula

Sól, pieprz, kostka rosołowa, liść laurowy, ziele angielskie

Margaryna

 

Sposób przyrządzania:

   - Groch zalać 1,5 szklanką wody i moczyć kilka godzin.

   - Ugotować go w tej samej wodzie z dodatkiem kawałka kostki rosołowej, po czym go zmiksować lub przetrzeć przez sito. (Gotując go w garnku normalnym uzupełniać wodę i uważać, aby się nie przypalił).

   - Kapustę kiszoną wraz z drobno poszatkowaną kapustą białą, ugotować do miękkości                    z niewielką ilością wody z dodatkiem: 5-iu ziaren ziela angielskiego, listka laurowego, kawałkiem kostki rosołowej i pieprzu. (W garnku normalnym uzupełniać wodę i uważać, aby się nie przypaliła).

   - Ziemniaki ugotować w osobnym garnku. Dodać do nich przecier z grochu (powinno być go      co najmniej szklanka) i utłuc wszystko na puree lub przetrzeć przez sito.

   - Do garnka z ugotowaną na miękko, ale nie rozpadającą się kapustą, przełożyć przetarte ziemniaki z grochem i wszystko dokładnie wymieszać. Dosolić i dodać pieprz w razie potrzeby.

   - Wyłożyć na talerze i okrasić usmażoną na margarynie cebulą, wcześniej obraną i pokrojoną     na drobne płatki.

   ● Do potrawy podajemy maślankę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   W garnkach normalnych potrawę lepiej jest od razu przyrządzać w konsystencji bardzo gęstej zupy, podlewając więcej wody.

   - Wtedy usmażoną cebulę wkładamy do garnka z kapustą razem z ziemniakami i grochem. Wszystko dokładnie mieszamy i krótko całość dusimy.

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113