Fasolka po bretońsku

to smaczne i pożywne danie na każdą okazję. Jeśli brak Ci pomysłu lub czasu na przygotowanie obiadu, kolacji czy śniadania, sięgnij do lodówki po słoik fasolki po bretońsku. 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny

 

Fasolka po bretońsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Składniki:

40 dkg. fasolki Jaś

25 dkg. boczku wędzonego

1-na kiełbasa zwyczajna (ok. 25 dkg).

1-na spora cebula

Przecier pomidorowy

Sól, pieprz, kostka rosołowa, papryka mielona (ostra)

Margaryna , mąka

 

Sposób przyrządzania:

   - Do garnka wsypać fasolkę, zalać 1-nym litrem wody i moczyć kilkanaście godzin. Fasolkę można moczyć krócej w garnku o grubym dnie (podgrzewamy fasolkę z wodą w takim garnku

i przetrzymujemy w cieple ok. 3 godziny)

   - Namoczoną fasolkę wraz z wodą, w której się moczyła, stawiamy na ogniu, doprowadzając zawartość garnka do wrzenia, dodając:

   > około 1-go litra świeżej wody,

   > boczek pokrojony w drobną kostkę

   > kiełbasę pokrojoną w kostkę nieco większą

   > 3 łyżeczki przecieru pomidorowego

   > kostkę rosołową

   - Po zagotowaniu, garnek przykrywamy szczelną pokrywką, zmniejszamy płomień i gotujemy na małym ogniu do miękkości fasolki.

   - W międzyczasie, pod koniec gotowania przygotowujemy jasną zasmażkę z drobno pokrojonej cebuli, margaryny i mąki, którą rozprowadzamy płynem z gotowanej fasolki.

   - Zasmażkę przekładamy do garnka z fasolką i gotujemy potrawę jeszcze kilka minut, mieszając, aby się nie przypaliła, doprawiając solą, pieprzem, mieloną papryką i przecierem pomidorowym.

 

   * Gotową, gotującą się fasolkę można włożyć do 0,5 litrowych, wyparzonych słoików Twist

i przechowywać w lodówce około 7 dni. Po otworzeniu słoika należy zjeść zawartość w tym samym dniu (oczywiście wcześniej podgrzewając).

   Słoiki z fasolką możemy pasteryzować (podgrzewać we wrzącej wodzie ok. 30 min). Wtedy można fasolkę przechowywać w lodówce ok. 4 tygodnie.

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113