*      *      *

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog medyczny

 

   Stymulacja punktu  PM 40 przynosi największe efekty i ma przede wszystkim wpływ na elementy z przodu kolana: rzepka, kaletki,              a punktów Ś 9,  Ś 10 i Ż 36 wpływa na wiązadła ścięgien i łękotki.

   Nie spodziewaj się, że poprawa stanu bolącego kolana nastąpi natychmiast. Efekty leczenia z pewnością pojawią się, gdy nauczysz się bezbłędnie odnajdywać te punkty na swoich meridianach, poznasz    ich znaczenie i przydatność w leczeniu określonych części kolana.

   Ćwiczenie czyni mistrzem.

 

Bóle kolan

 

   Kolana są skomplikowanymi stawami, składającymi się z wielu współpracujących ze sobą elementów, mających za zadanie, dźwigać ciężar naszego ciała często z dodatkowym obciążeniem. Dlatego, aby utrzymać kolana w dobrej formie, musimy zdawać sobie sprawę z czynników wpływających na ich urazy. Powinniśmy umieć zmniejszać ryzyko tych urazów i być w stanie zwalniać postęp chorób degeneracyjnych, takich jak choroba zwyrodnieniowa, czy reumatyczna, które mogą mieć wpływ na sprawność tych wyjątkowych stawów.

   Niektórym problemom np. takim jak: zwichnięcie, stłuczenie, rozmiękanie rzepki, zapaleniom kaletki czy ścięgien, nie można zapobiec i będziemy wówczas zdani na leczenie szpitalne, być może nawet chirurgiczne.

   Można jednak we własnym zakresie zmniejszyć ryzyko tych chorób i bólów kolan, stosując następujące zasady:

   - Noś zawsze wygodne i w dobrym stanie obuwie, właściwe do wykonywanego zajęcia, czy sytuacji. Jeśli            to możliwe stosuj komfortowe wkładki do obuwia lub wkładki ortopedyczne.

   - Utrzymuj właściwą masę ciała.

   - Jeśli uprawiasz sport, przed przystąpieniem do ćwiczeń, rozgrzej stawy kolanowe przez zginanie, skręcanie      i rozciąganie, a np. przed sezonem narciarskim, jeśli wybierasz się na narty, wzmocnij mięśnie nóg (jazda          na rowerze treningowym, wchodzenie po schodach).

   - Po wstaniu z łóżka czy wygodnego fotela, wykonaj kilka ruchów nogami (skrętów, zgięć i rozciągnięć).

   Pomimo przestrzegania tych zasad, i tak nie ustrzeżemy się czasami przesileń, urazów i uszkodzeń któregoś      z elementów stawu kolanowego.

   Niepokojące odgłosy (chrupanie, strzykanie) wydawane przez kolano w czasie kucania, biegania                        czy prostowania nogi, nie muszą od razu oznaczać poważnej choroby, lecz jeśli tym objawom towarzyszy ból, stan zapalny, obrzęk oraz trudności z wykonywaniem nogą ruchów i objawy te utrzymują się dłużej niż tydzień, pomimo stosowania metod samoleczenia, musisz iść do lekarza i poddać się specjalistycznemu leczeniu.

 

   Terapie alternatywne - samoleczenie chorób i bólów kolan.

   - Poszukaj takich preparatów, które mają wysoką zawartość kwasu gamma-linolenowego i tak dobierz dawkę, żeby dostarczyć organizmowi 240 mg tego kwasu na dobę (boswellia to jedno z najmniej szkodliwych                      i najskuteczniejszych ziół przeciwzapalnych).

   - Kup maść zawierającą co najmniej 0,025 procent kapsaicyny i smaruj bolący staw 2 - 3 razy dziennie.            Po smarowaniu owiń kolano elastycznym bandażem, lub zabezpiecz opaską elastyczną.

   - Leczenie kolan przy pomocy akupresury.

   Żeby leczyć się tą metodą, potrzebna jest wiedza o istocie i działaniu akupresury, o funkcjach i przebiegu meridianów oraz znajomość punktów i technik. Ale dla niecierpliwych, niemających czasu zgłębiać wiedzę            o tajnikach akupresury, mających jednak ochotę spróbować, proponuję stymulację (przez ucisk) czterech punktów mających wpływ na leczenie i utrzymanie w zdrowiu kolan.

   (Ucisk - jest to technika stosowana najczęściej do stymulacji jednego punktu. Nadaje się szczególnie              dla niewprawionych, początkujących adeptów akupresury.

   Kładziemy opuszkę kciuka lub innego palca (tego, którym nam najwygodniej) pośrodku punktu i masujemy punkt okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Nacisk powinien być tak silny,          aby podczas okrężnych ruchów, tkanka pod palcem poruszała się wraz z nim. Optymalny czas zabiegu jednego punktu może być różny i może trwać od 30 sekund do 10 minut).

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113