to proste danie, ale bardzo apetyczne i wyjątkowo smaczne. Pełnowartościowe i sycące, lecz dzięki zdrowym składnikom jest lekkostrawne, dietetyczne i łatwo przyswajalne.
maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny
Składniki:
50 dkg wołowiny na bitki
Puszka pomidorów krojonych (400 g)
50 dkg małych cebulek (najlepsze są małe cebule zwyczajne)
2 ząbki czosnku
Margaryna (lepszego gatunku) lub oliwa z oliwek
Kostka rosołowa, sól, pieprz, listek laurowy.
Sposób przyrządzania:
- Z wołowiny przygotowujemy małe bitki po 4-5 dkg. Mięso rozbijamy, solimy, pieprzymy, posypujemy bardzo drobno posiekanym czosnkiem, po czym wstawiamy na 0,5 godz. do lodówki.
- Na patelni rozgrzewamy tłuszcz i obsmażamy bitki z obydwu stron. Obsmażone bitki wyjmujemy na talerz, a na patelnię wykładamy z puszki pomidory. Rozgniatamy je widelcem, dodajemy listek laurowy, kostkę rosołową, podlewamy niecałą szklanką wody,
- Doprowadzamy całość do wrzenia. Wkładamy bitki, zmniejszamy płomień, przykrywamy pokrywką i dusimy potrawę ok. 30 min.
- Po tym wstępnym duszeniu dodajemy obrane cebulki, przyprawiamy pieprzem i (solą?), po czym dusimy na bardzo małym ogniu jeszcze dobrą godzinę.
Potrawę podajemy z ryżem i najlepiej z sałatką z ogórków konserwowych.
maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog kulinarny
iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.
Zapraszamy do serwisu
Stanisław Magot
98 - 400 Wieruszów
ul. Warszawska 113