Przykładowo, tak jak każde miasto z wszystkimi domami zaopatrywane jest w energię poprzez sieć przesyłową,                  tak „Strumień życia” (Qi - energia życiowa), płynie meridianami - kanałami energetycznymi każdego ciała.                                 W sieci energetycznej dostarczającej nam prąd możemy ingerować jedynie w przeznaczonych do tego celu miejscach,        np. podstacjach transformatorowych. Meridiany również można stymulować tylko w określonych punktach, w których koncentruje się energia życiowa. Przez umiejętne stosowanie technik akupresury: ucisku, ostukiwania, przesuwania        czy moksybucji, można tę energię pobudzać i dostarczać organizmowi tam, gdzie jej potrzebuje do leczenia codziennych dolegliwości czy profilaktycznie by zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

 

   Akupresura tak jak podobne metody leczenia polegające na ucisku określonych punktów ciała: shiatsu czy refleksologia, oferuje niezliczone możliwości. Nadaje się do zwalczania wszelkich bólów, ułatwia korekty kręgosłupa i układu kostnego, pomaga poprawić napięcie mięśni, pobudzić ukrwienie, usunąć wszelkie zaburzenia nerwowo-mięśniowe, ale ma swoje granice i nie da się jej stosować przy wszystkich dolegliwościach i u każdej osoby. Szczególnie w przypadkach chorób zagrażających życiu i przy trudnych do zdiagnozowania objawach, nie powinna zastępować lekarza oraz tradycyjnej opieki medycznej.

 

maggallery.pl > Mój blog > Zrób to sam > Blog medyczny

   Akupresura jest sztuką leczenia, polegającą na przywracaniu równowagi siłom życiowym naszego organizmu.                Sztuka ta jest znana od ponad 5000 lat, każdemu Chińczykowi oraz wielu jej zwolennikom na całym świecie.

   W tej metodzie leczenia, poprzez stymulację konkretnych punktów na meridianach - kanałach energetycznych, przebiegających w naszym ciele, mobilizują się odpowiednie siły organizmu, które pobudzają przepływ energii i skierowują ją na właściwe tory. W ten sposób odbudowuje się równowaga energii życiowej, zapewniając organizmowi siły, mogące wpłynąć na jego prawidłowe funkcjonowanie.  

   Natomiast utrata lub brak tej równowagi, sprawia, że jesteśmy podatni na czynniki wywołujące choroby.

   Tradycyjna medycyna chińska wychodzi z założenia, że człowiek jest zdrowy, gdy w jego ciele energia i materia znajdują się w stanie równowagi. Wiele chorób natomiast pojawia się, gdy jeden z tych biegunów, zaczyna dominować.

   Bieguny te, nazwano symbolicznie yin i yang.

   Harmonia lub dysharmonia pomiędzy tymi biegunami decyduje o tym czy nasz organizm znajduje się w równowadze,    czy stracił stabilność.

   Ta stabilność ma wpływ na Qi - trzecią wartość, zwaną też „Strumieniem życia”, - energię, która podtrzymuje wszystkie funkcje życiowe organizmu.

   Zgodnie z podstawą chińskiej sztuki leczenia, energia życiowa płynie poprzez nasze ciało własnymi kanałami                       - meridianami i łączy ze sobą różne narządy naszego ciała. 

 

   Na poniższym rysunku przedstawiono dwanaście meridianów głównych przypisanych tym narządom oraz dwa regulatory: przedni i tylny.

.

Akupresura

iele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekrTo jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wanie, pokażą się one z wybranym efektem.

tel.  48 668 216 761

tel. 48 62 78  41261

stmagot@gmail.com

Zapraszamy do serwisu

Stanisław Magot

98 - 400 Wieruszów

ul. Warszawska 113